Youtube Para Kazanma Mümkünmü

Youtube para kazanma
Youtube para kazanma

Youtube para kazanma bir çok kişinin hayallerini süslüyor ancak dışarıdan göründüğü kadar kolay bir para kazanma yöntemi değil. Peki Youtube para kazanma mümkünmü ?

Youtube günümüzde en popüler hale gelmiş olan oldukça kaliteli video paylaşım sitelerinden biridir. İçerisinde çok fazla video olması ve insanların genel olarak aradıkları birçok şeyi rahatlıkla bulabilmelerinden ötürü bu site gün içerisinde çok aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Birden fazla kategori olması uygulamayı çekici hale getiriyor. Yediden yetmişe herkese ve her kesime hitap etmektedir.


Bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde insanlar para kazanmanın eğlenceli ve kolay yollarını aramaktadır. İnsanlar kendi fikirlerini, hakim olduğu alandaki deneyimlerini paylaşmak için Youtube uygulamasını kullanmaktadırlar. Kişiden kişiye değişen para kazanma sürecinde güzel bir artısı da etkileşime açık olması ve feedback toplamak için izleyici yorumlarının bulunduğu bir platform olmasıdır.


Burada izleyici tarafında olmanın yanı sıra bir içerik üretici olarak para kazanılması şansları da olduğu için Youtube en iyi maddi gelir kaynaklarından biri olarak görülüyor. Youtube ile para kazanmak için yalnızca birtakım adımlara uyum sağlayarak durumu buna hazır hale getirmek gerekiyor.

Youtube Kanal Açma ve Para Kazanma

Youtube para kazanma işlemleri için öncelikle içerik üretecek kişilerin birtakım gereksinimlere uygun şekilde hareket etmesi gerekiyor.

  • Bir Google hesabına sahip olunması,
  • Hesabın Youtube sitesine bağlanarak bir kanal açılması,
  • Kanal ayarlarının yapılması,
  • Videoların paylaşılmaya başlanması,
  • 1000 abone ve 4000 saat izlenme kurallarının yerine getirilmesi,
  • Bir Adsense hesabına sahip olunması,
  • Kanalın para kazanmaya açılması için talepte bulunulması,

Genel olarak Youtube üzerinde etkin olarak para kazanma hedefinde olan kişilerin bu adımlarla kanalı aktive etmeleri gerekir.

Düzenli Video Paylaşımları

Youtube üzerinde para kazanabilmek için öncelikli olarak kanalı geliştirmek ve daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak gerekmektedir. Bunun içinse düzenli şekilde kanal için doyurucu nitelikte videolar hazırlamak buradaki en önemli nokta olup kendisini öne çıkarmaktadır. 


Aynı zamanda para kazanmanın kalıcı yollarından birisi de belirli kategoride içerikleri devamlı çıkılmasıdır. Kaliteli içerikler için tamamen özgün olmak gerekir. Aynı zamanda iyi etkileşim alabilmek için ses getiren, daha önce denenmemiş ya da bölgesel ya da ulusal alanda tanındık insanların dahil olduğu bir içerik oluşturup istenilen kriterlere uygun şekilde paylaşım yapılması gerekmektedir.

Belirli bir takipçi sayısı oturmuş, etkileşimlere açıksa kanal para kazandırmaya başlayacaktır. İçerik üreticiler aynı zamanda teknik bilgilere de sahip olması gerekir. Para kazanırken videonun kendini izletmesi gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken en basit yöntemler akla gelir. Kaliteli görünürlük, akışta herhangi bir ses bozulmasının olmaması gerektiği gibi.

Yapılacak düzenli paylaşımlar sonucu videoların daima daha fazla insana ulaşabilmesi sağlandığından kanaldaki kitle sayısı da iyi biçimde bir artış gösterecektir.

Google Adsense Gelirleri

Youtube üzerinde paylaşılan videolarda paylaşılan reklamlardan elde edilen gelirler kişilerin Youtube hesaplarında birikmeye başlar. Youtube, Google şirketinin bir alt firması olduğu için ödemelerin Google Adsense üzerinden alınmasını sağlamaktadır. Her ayın 21’inde biriken ödemeler 200 TL üzerinden olduğunda alınabilmektedir.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 592 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !