Youtube Para Kazanma Fikirleri

Youtube Para Kazanma Fikirleri

Youtube para kazanma son yılların en popüler ve en kolay kazanç yollarından birisi. Üstelik Youtube üzerinden para kazanmak çok da zor değil. Dünya genelinde birçok çocuk kullanıcı dahi Youtube üzerinden para kazanıyor. Bunun için ilk aşama bir hesap açmak ve youtube para kazanma açma yı aktif hale getirmek. Youtube hesabı açabilmek içinse tek ihtiyacınız olan bir mail adresi. Mail adresinizle kayıt oluşturduktan sonra Youtube kanalınızı hazırlayıp video yüklemeye başlayabilirsiniz. Videolarınız toplamda 10 bin gösterime ulaştığı anda bütün videolarınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Evde para kazanmak isteyen herkes bir youtube kanalı açabilir.

Youtube İle Para Kazanma Yöntemleri

Youtube kanalınıza video yükledikten sonra videolarınızın yeterli gösterimi yakalaması için bazı noktalar üzerinde çalışabilirsiniz. Örneğin ilgi çekici video resimleri kullanmamalısınız. Videolarınıza dikkat çekici başlıklar eklemelisiniz. Gündemi takip ederek ona özel videolar çekebilir, insanların o aralar en çok izledikleri konular arasına dahil olabilirsiniz. Düzenli olarak video yüklemek kanalınıza abone olanların sayısını artıracak ve abone olan takipçilerinizin aktif kalmasını sağlayacaktır. Videolarınızda dikkat çekici müzikler kullanmak izleyicileri memnun edecektir. Videolarınızı aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir, bu sayede daha çok abone sayısına ulaşabilir ve abone olan takipçilerinizi Youtube kanalınıza yönlendirebilirsiniz. Bütün bunları yapmanız sizin görünürlüğünüzü, videolarınızın daha çok izlenmesini sağlayacaktır. İzlenme oranınız arttıkça Youtube para kazanma sizin için daha kolay, daha karlı hale gelecektir.

Youtube İle Ne Kadar Kazanırım

Youtube ile para kazanma miktarınız, yayınladığınız videolarınız 10 bin gösterime ulaştıktan sonra daha da hızlanır. Hesabınızda para kazanma bölümü aktif hale gelir ve Youtube iş ortağı olarak videolarınıza reklam eklemeye başlar. Sayfanıza giren ziyaretçiler reklamları izledikçe ve reklamlara tıkladıkça hesabınızda biriken para belirli bir eşiğe geldiği zaman, biriken para sizin hesabınıza yatar. Böylece kazancınız daha hızlı katlanır. Bütün bu kolaylığın içerisinde şunu belirtmek gerekir ki Youtube üzerinden yüksek miktarda para kazanmanın yolu reklamlardan geçmektedir. Videolarınıza eklenen reklamların izlenme sayısı kazanacağınız paranın miktarı üzerinde en büyük etkiyi yapacaktır.

Youtube para kazanma şartları Neler

Youtube para kazanma şartları arasında en önemlisi, telif hakları kuralı. Yayınladığınız videolarda telif hakkı söz konusu olmamalı. Yani videolarınız tamamen özgün ve sizin tarafınızdan çekilmeli. Bunun yanında çektiğiniz videoada kullanacağınız müziklerde telif içermemeli. Bunun için Youtube size videolarınıza ekleyebileceğiniz ücretsiz ve telif içermeyen müzikleride sunmakta.

YouTube’da Artık Hangi Tür Videolar Daha Çok İzleniyor?

Youtube’da en çok izlenen videolar müzik videolarından oluşuyor. Oran vermem gerekirse  izlenen videoların  %90’ı  müzik videoları. Bu durum hemen gözünüzü korkutmasın. Hiç iş yapmayacağını düşündüğünüz ve size sıradan gelen bir video bile sizi youtube’da fenomen ve zengin yapabilir. 2007 yılında, Howard Davies-Carr; küçük oğlu Charlie’ nin, ard arda abisinin parmağını ısırmasından ve abinin verdiği komik tepkilerden oluşan videosunu yüklediği tarihten bu yana video  400 milyon kez izlendi. Videoyu yayınlayan baba Davies-Carr  videonun gelir paylaşımı ile 100.000 Pound, yaklaşık 160.000 Dolar kazandığını biliyormuydunuz!

Youtube İle Para Kazandıran Video Önerileri

Youtube’de dünyanın her yerinden ve her dilinde günde beş milyar video izleniyor. Bu kadar çok izlenme sayısına sahip böyle bir sitede emin olun sizin yayınlayacağınız videolarda izlenecektir. Ancak izlenme sayınızı arttırmak ve düzenli takip edilmeniz için yayınlayacağınız videolarında kaliteli ve belirli bir kitleye hitab etmesi gerekir. Bunun için bir youtube kanalı açmadan önce kimlere hitab edeceğinizi belirleyin. Hedefinizi kim?

Hedefiniz Kadınlar mı ?

Moda ve giyim videoları , yemek tarifi videoları, ev dekorasyon videoları , örgü nakış videoları, makyaş videoları, sağlıklı beslenme, diyet, plates ve alışveriş videoları gibi kadınların ilgisini çekecek kaliteli videolar üretebilirsiniz.

Hedefiniz Erkeklermi ?

Tahmin etmek güç olmasa gerek. Futbol, basketbol,vucut geliştirme, araba tavsiyelerini içeren videolar oluşturabilirsiniz.

Çocuklara Yönelik Videolar

Günümüz çocukları internetle büyüyor. Çocukların izleyeceği eğlenceli videolar hazırlayabilirsiniz. Masal videoları, oyun videoları, eğitici ve öğretici videolar gibi bir çok video hazırlayabilirsiniz. 

Dil Öğrenme Videoları

Uzmanı olduğunuz bir yabancı dilde eğitim videoları hazırlayarak bir çok kişiye fayda sağlayabilirsiniz.

Seyehat Videoları

Tatil planlaması yapanlar için gezip gördüğünüz yerleri içeren tanıtıcı seyahat videoları çekebilirsiniz.

Evcil Hayvan Videoları

Evcil hayvanlar üzerine bir kanal açarak evcil hayvan besleme tavsiyeleri, evcil hayvan sağlığı, mama tavsiyeleri, evcil hayvan bakım tavsiyeleri türünde videolar paylaşarak evcil hayvan sahiplerinin ilgisini çekebilirsiniz.

Sağlık Videoları Sağlıklı yaşam videoları, rejim videoları, sağlıklı beslenme videoları gibi sağlıklı yaşam konusunda onlarca video çekebilir ve bolca takipçi toplayabilirsiniz.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 592 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !