Yeni Başlayanlar İçin Borsada Para Kazanma Rehberi

17 Adımda Borsadan Para Kazanmanın Yolu
17 Adımda Borsadan Para Kazanmanın Yolu

Borsa Para Kazanma

Günümüzde insanlar ekonomik durum bakımından genelde zorluklar ile karşılaşmaktadır. Sabit maaşı olan kişiler ay sonunu getirmekte zorlanmakta, hatta icralık problemlerle karşılaşmakta, ticaret ile uğraşanlar ise kazanç kaybı yaşamaktadır. Bunun için neredeyse herkesin ek gelir elde etme gibi bir çabası bulunmaktadır.

Borsa Para Kazanma taktikleri ve borsadan nasıl para kazanılır sorularına cevaplar.
Borsa Para Kazanma

Ek gelir seçeneklerinden bir tanesi de borsadan para kazanma seçeneği olarak görülmekte ve herkes tarafından borsadan para kazanma yöntemleri aranmaktadır. Borsanın sunduğu kazanç elde etme olasılığı pek çok kişiye cezp edici gelmekte ve insanlar bu yöne eğilim göstermektedir. Gerçekten borsa üzerinden para kazanmak mümkün olup olmadığı merak edilmektedir.

Borsada Para Kazanma Yolları,  borsada uzun vadeli yatırım yapmakmı kısa vadeli yatırmlarmı kazandırır
Borsada Para Kazanma Yolları

Borsada Para Kazanma Yolları

Ek gelir elde etmek isteyenlerin yöneldiği borsadan para kazanma ihtimali birçok kişi için soru işaretidir. Merakına yenilen bir çok kişi internet üzerinden borsa para kazanma siteleri nde üyelik oluşturmakta ve bu tip forex siteleri nde demo hesaplar açarak risk almadan borsada para kazanma yolları nı ve borsada para kazanma taktikleri ni öğrenmektedir.

Borsada Para Kazanma uygulamaları nelerdir. Cep telefonundan borsada işlem yapma yolları.
borsa para kazanma uygulamaları

Borsa ve benzeri yatırımlar yüksek derecede risk içeren yatırımlardır. Riskin ekonomi ve ticaret dünyasındaki karşılığı kazançtır. Yani risk bulunmayan yerde kazanç elde edilemez. Yüksek miktarda kazanç elde edilmek isteniyor ise risk alınmalı ve yatırım yapılmalıdır. Riskin de bulunduğu bilinen borsada kazanç elde edilebilir.

borsadan para kazanma ile ek gelir kazanabilir ve daha iyi hayat şartlarına borsa ile kavuşabilirsiniz.
borsadan para kazanma

İhtimal noktası düşünüldüğünde kazanç elde edilebileceği gibi kayıplarında yaşanması normaldir. Az da olsa kazanç elde edebilmek için bilgi sahibi olmanın yanında, borsa para kazanma uygulamaları ile haşır neşir olmak ve ihtimalleri iyi şekilde değerlendirmek gerekir.

borsa üzerinden para kazanma yolu nu seçen en zengin insanların arasına girebilirsiniz
borsa üzerinden para kazanma yolu

Borsa Para Kazanma Uygulamaları

Borsa para kazanma seçeneklerinin değerlendirilmesi için dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Öncelikli olarak borsanın ne demek olduğu ve nasıl işlediği ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak gerekir.

borsa al sat yaparak para kazanma önerileri ile yüksek kazançlar elde edin.
borsa al sat yaparak para kazanma

Hisselerinin nasıl işlem gördüğü, alış satış emirlerinin nasıl verildiği gibi ve daha bir çok farklı işlemlerin ve borsa terimlerinin öğrenilmesi gereklidir. Borsa yatırımlarında kısa vadede kazançlar elde edilebilir ancak uzun vadeli yatırımlar size daha iyi kazançlar sağlayacağı gibi, riskinizi de belli oranda azaltacaktır.

borsa nasıl öğrenilir ? borsa öğrenerek yüksek kazançlar elde etme yöntemleri.
borsa nasıl öğrenilir

İşlem yapmak için hangi borsa para kazanma uygulamaları nı kullanmanız gerektiğini öğrenin. Kendinize mutlaka yatırım ve kazanç hedefi koyarak işlem yapın. Bu şekilde borsa üzerinden daha az riskli şekilde kazanç elde etmek mümkün olur.

Borsa nasıl öğrenilir ? borsadan nasıl para kazanılır ? borsa para kazanma taktikleri ? 17 adımda borsadan para kazanmanın yolu

1- BORSAYA TEMEL ŞEYLERİ ÖĞRENEREK BAŞLAYIN

Borsadan para kazanma yöntemlerini iyi araştırın ve temel riski az işlemlerle borsaya başlayın.

2- UZUN VADELİ YATIRIM VE HEDEF BELİRLEYİN

Uzun vadeli hedefler belirleyerek borsada zarar etme riskinizi azaltabilirsiniz.

3- RİSK TOLERANSINIZI ANLAYIN VE BUNA GÖRE HAREKET EDİN

En fazla ne kadar riske girebilirsiniz? Kenidinize bu sorunun cevabını verin. Alabileceğiniz riskleri baştan belirleyin.

4- DUYGULARINIZI KONTROL ETMEYİ ÖĞRENİN

Duygularınızı kontrol altında tutmak zorundasınız. Duygusal kararlar sizi zarar uğratabilir. Profesyonel düşünerek ciddi kararlar alın.

5- YATIRIMLARINIZI ÇEŞİTLENDİRİN

Alacağanız hisse senetlerini çeşitlendirin. Tek bir hisse senedine yoğunlaşarak tüm paranızı aynı senede basmayın. Bir çok şirketin senetlerini inceleyin ve riskinizi yayarak kendinizi sağlama alın.

6-BANKADAN YATIRIM HESABI AÇIN

Paranızın ve yatırımlarınızın güvende kalması ve hızlı işlem yapabilmek için herhangi bir bankada mutlaka yatırım hesabı açın.

7-MUTLAKA İNTERNET BANKACILIĞINI KULLANIN

İnternet bankacılığı kullanmanız borsada para kazanmanız için önemli borsa para kazanma uygulamalarının başında gelmektedir. Borsada işlem yapacaklar için Hem güvenli hemde hızlı bir yöntemdir.

8-YATIRIMINIZI HESABINIZA AKTARIN

Kendinize bir yatırım hesabı açın ve borsada oynayacağınız tüm paranızı bu hesabınızda tutun. Borsadan sağladığınız kazançları nakite çevirin ve bu hesaba aktarın.

9-BORSANIN İŞLEYİŞİNİ ARAŞTIRIN ve ÖĞRENİN

Borsaya para yatırmadan önce borsanın işleyişi hakkında bilgi sahibi olun. Borsa uygulamalarını öğrenin. İnternet bankacılığından borsa işlemleri, alım satım emirleri nasıl ve hangi saatlerde vermeniz gerektiğini iyice öğrenin.

10-KÜÇÜK BİR BAŞLANGIÇLA İLK YATIRIMINIZI YAPIN

Evet ilk hisse senedinizi alın. Ancak borsaya ayırdığınız sermayenin tamamını tek seferde kullanmayın. Tecrübenizin artmasını bekleyin. Küçük yatırımlarla başlayın.

11-HER AKŞAM GÜN SONUNU DEĞERLENDİRİN

Her akşam üşenmeden ve bıkmadan aldığınız hisse senedinin analizini mutlaka yapın. Borsa kapandıktan sonra hisse senedinizin değeri neden düştü? Yada aldığınız hisse senedi neden değer kazandı ? Bu soruların cevaplarını mutlaka bulun.

12-BORSA NEDEN YÜKSELİR – DÜŞER? ARAŞTIRIN

Hisse senetlerinin değerleri bildiğiniz gibi yükselir ve düşer. Bu yükseliş ve alçalışın bir çok sebebi vardır. En bilinen sebepler;
-Arz – Talep Dengesi
-Kötü Ekonomik Veriler
-İyi Ekonomik Veriler
-Şirket Hakkında Kötü – İyi Haberler
-Şirketin Bir İşi Hakkında Kötü – İyi Haberler
-Şirketin Sektörü Hakkında Kötü – İyi Haberler
-Teknik Sebepler – Teknik Analiz Değerlendirmesi Gerekir (Üst seviye yatırımcılar)
-Petrol, dolar, altın fiyatları
-Ve POLİTİK Sebepler

13-PİYASALARI SÜREKLİ TAKİP EDİN GÜNCEL KALIN

Borsadana para kazanmak bilgi ve tecrübeyle gerçekleşir, bazı zamanlar şansında önemi vardır. Ancak siz işinizi şansa bırakmadan hergün her saat hatta her dakika borsayı takip etmeli ve analiz yapmalısınız.

14-KENDİNİZE HEDEF BELİRLEYİN

Borsada her senedin yükseldiği bir zaman ve düşeceği bir zaman vardır. Hedefiniz olmadan hisse senetlerinizi yönetemezsiniz. Bunun için senetlerinizi alacağınızı nasıl planladıysanız satacağınız zamanıda planlamalısınız.

15-STOP-LOSS BELİRLEYİN ZARARINIZI DURDURUN

Zararı durdurmak anlamına gelen stop-loss ile belirlediğiniz kar oranına ulaşan senetlerinizi yada belirlediğiniz zarar eşiğine gelen hisse senetlerinizi vakit kaybetmeden satın. Zararın neresinden dönerseniz kardır.

16-BORSA BİR YERE KAÇMIYOR! SÜREKLİ İŞLEM YAPMAYIN

Borsada hisse senetlerinin biteceğini düşünmeyin. Sabırlı olun, çok hızlı ve acele kararlar vererek alım satım yapmayın. Borsada fırsatları ın biteceğini düşünmeyin.

17-KENDİNİZE LİSTE OLUŞTURUN

Borsada işlem gören yüzlerce şirkete ait hisse bulunmakta olup, riskinizi en aza indirmek için belirli sayıda şirket seçerek bir liste yapın ve sadece bu şirketlere odaklanarak çalışın.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 593 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !