Turkcell Hakkımda İcra Takibi Açtı Ne Yapmalıyım

Maaş Hesabına Haciz Konulabilirmi

Bu Yazıda Neler Var?

Turkcell Hakkımda İcra Takibi Açtı Ne Yapmalıyım

Soru: Turkcell finasmana borcumdan dolayı mahkemelik olduk ve dün itibariyle hakkımda icra davası açıldı bundan sonraki ne yapmalıyım. Ödeme imkanım var ama hepsini değil acil yardımcı olma şansı olan varsa yazsın lütfen.

 

Cevap:

Sorunuzdan Turkcell’in kendisine ait kullanmış olduğunuz faturalı hattın ödenmemesi sebebi ile icra takibi başlattığını anlıyorum. Hakkınızda icra takibi başlatıldı ise ödeme emrinin elinize ulaşmasından sonra 7 günlük itiraz süreniz olup bu süre içinde itiraz etmeniz halinde takip duracaktır. Ancak Turkcell avukatı buna karşın size itirazın iptali davası açacaktır. Bu davayı kazanması halinde borcunuzun üzerine %20 inkar tazminatı + vekalet ücreti ve mahkeme masrafları da eklenecektir.

İtiraz etmez iseniz icra takibi kesinleşerek menkul yani ev haczine gelebilirler ve çalışıyor iseniz maaşınıza haciz koyabilirler. Ayrıca taşınmaz ve aracınız varsa bunlara da haciz koyacaklardır. Turkcell avukatı ile iletişime geçerek borcun bir miktarını peşin vereceğinizi ve kalanını taksitler halinde ödeyeceğinizi söylemeniz durumunda size mutlaka taksit yapacaklarını düşünüyorum.  Taksit yaptırmanız durumunda sizden icra taahhüdü isterlerse, ödeyebileceğiniz taksit tutarının altına imza atmanızı öneririm. Aksi halde ödenmeyen icra taahhüdü için taahhüdü ihlal davası açabilirler. Bu davayı kaybetmeniz durumunda 3 aya kadar hapis cezasının olduğunu unutmayın.

İcralık Tüm Problemlerinize Bir Cevap Bulmak İçin İcra Soru Cevap Kullan !

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 591 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !