Taşınmaz Açık Artırma İlan Örneği

Taşınmaz Açık Artırma İlan Örneği

Bu Yazıda Neler Var?

Taşınmaz Açık Artırma İlan Örneği aşağıda sunulmuştur. Taşınmaz Açık Artırma İlanı Nedir ? Taşınmaz Açık Artırma İlanı Nasıl Hazırlanır ?

Taşınmaz Açık Artırma İlan Örneği aşağıda sunulmuştur.

 

 

T.C.
İSTANBUL ANADOLU
… İCRA DAİRESİ
2017/000000 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu olan İstanbul İli, Örnek İlçesi, Örnek Mahallesi, Örnek Mevkii, 00000 Ada, 000 Parsel, 00000 m2 alanlı, kat mülkiyeti kurulmuş arsada inşa edilmiş örnek iş merkezinde 00/0000 arsa paylı 000. kat 00 giriş 000 numaralı büro nitelikli bağımsız bölümün borçluya ait 0/000 hissesi ; Büronun bulunduğu iş merkezi girişi örnek  sokak ve örnek caddesi üzerinden yapılmaktadır. Örnek İlçe çarşı içinde yer almakta olup zemin katında bulunan örnek sokak üzerinde müstakil girişli dükkan kullanımlıdır. Bina içi han kullanımlı çeşitli dükkan ve bürolardan oluşmaktadır. Merkezi sistem ısıtma tesisatı katlar arası servis merdiveni ve asansör bulunmaktadır. 000. kat (000 giriş ) 000 numaralı Büro Net: 50,00 m2 kullanımlıdır. Büro kapısı çelik kapı olup, zemini parke kaplıdır. Bina köşesinde yer almakta olup sokak ve cadde cephelidir.

Adresi : Örnek Mahallesi, Örnek Sokak, Örnek İş Merkezi Kat:000 No: 000 Pendik / İSTANBUL
Yüzölçümü : 0000000 m2
Arsa Payı : 00/000
HİSSESİ : 00/00

İmar Durumu : 0/0000 ölçekli 00.00.2008 tastik tarihli, örnek ilçe merkez revizyon uygulama imar planında; kısmen (B-5) yapılanma şartlarında ticaret alanında, kısmende yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 00.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : AT diğer (konusu :3402 sayılı kanunun ek -1 inci maddesi uygulamasına tabidir.) Tarih: 00/00/2018 sayı: E.000000
1. Satış Günü : 00/00/2019 günü 10:30 – 10:40 arası
2. Satış Günü : 00/00/2019 günü 10:30 – 10:40 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU  ANADOLU ADALET SARAYI, B BLOK, -4.KAT, KARTAL , İSTANBUL
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/0000 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.00/00/2018

İcra Müdür Yardımcısı

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 591 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !