SEO Uzmanı Olarak Para Kazanmak

SEO Uzmanı Olarak Para Kazanmak
SEO Uzmanı Olarak Para Kazanmak

Dijital dünyanın gelişmesiyle beraber SEO kelimesi artık tamamen hayatımızda yer edindi. SEO uzmanı olmak ise tercih edilen meslek dalları arasında yer alıyor ve işini iyi yapan seo uzmanları hatırı sayılır paralar kazanıyor. İnternet üzerinden para kazanmanın en etkili yollarından biridir. Peki, SEO uzmanı olarak nasıl para kazanılır?

Affiliate Marketing Yaparak Para Kazanmak

SEO uzmanlarının en kazançlı para kazanma yöntemlerinden biridir. Türkçesi satış ortaklığı demektir, siteniz üzerinden yapılan her satış satan kişiye komisyon olarak geri döner. Genelde CPA, CPS, CPL ve CPC ödeme yöntemleri bulunur.

Bu yöntemler sırayla;

  • Aksiyon başı ödeme
  • Satış başı ödeme
  • Üye başı ödeme
  • Tıklama başı ödeme şeklinde değişir.

SEO dışında sosyal medya reklamları veya arama motoru reklamları da çıkarabilirsiniz. Ancak burada yatırım getirisini iyi ayarlamanız gerekiyor.

Adsense’den Para Kazanmak

Arama motoru uzmanı (SEO uzmanı) olarak para kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir diğer yöntem, Adesense’dir. Bu yöntem en eski para kazanma yöntemleri arasındadır. Öncelikle kaliteli ve ziyaretçisi fazla olan bir siteye sahip olmanız gerekiyor, ne kadar ziyaretçiniz varsa geliriniz de o kadar artar. O yüzden SEO konusunda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Adsense gelirleri anahtar kelimeye veya tıklanma başına göre değişiklik gösterir, bu yüzden geliri yüksek kelimelere yönelebilirsiniz.

Freelance SEO Hizmeti Vermek

Eğer bir SEO uzmanıysanız SEO hizmeti vererek para kazanabilirsiniz, üstelik bunu freelance yani evden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunu için çok iyi bilgilerle donanımlı olmanız gerekiyor, müşterileriniz için blog sitesi açabilirsiniz. Bunun içinde sitenizin SEO ile ilgili birçok anahtar kelimeyi içeriyor olması gerekiyor. Zamanınızı iyi bir şekilde ayarlayabilirseniz çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Yanında ek gelir olarak tanıtım yazıları da alabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak Üstelik Ayda En Az 5000 TL

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 592 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !