Nefes Kredisine Başvurular Pazartesi Başlıyor

Nefes-Kredisine-Başvurular-Pazartesi-Başlıyor

Nefes kredisi olarak adlandırılan ve kobi’lerin kurtarıcısı olan Nefes kredisine başvurular pazartesi başlıyor.

 

Üstelik nefes kredisi tutarı 7.5 milyar liraya çıkartılıyor. 2017 yılının en fazla büyüyen ülkesi Türkiye oldu. Başbakan Binali Yıldırım kendi rekorumuzu kırıyoruz diyerek 2. nefes kredisi müjdesini de verdi. Nefes kredisi hacmini 7.5 milyar liraya çıkartıldığını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, 6 ay ödemesiz vadesi 12 ay olacak nefes kredisi için pazartesiden itibaren başvuruların yapılabileceğini ve kredilerin kullanılana bileceğini de açıkladı.

 

Nefes-Kredisi -Ödemesi- Nasıl- OlacakNefes Kredisi Ödemesi Nasıl Olacak

İstihdam ve üretim yükünün Kobi’ lerin üzerinde olduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, yatırım ların da yarısından fazlasını kobi’lerin yaptığını açıkladı. Bunun için küçük ve orta ölçekli işletmeler için ne yapsak azdır, fazlasıyla hak ediyorlar dedi. Aylık 0.99 faiz oranı ile verilen nefes kredisi 12 ay vadeli ve ilk 6 ay kredinin faizi ödenecek olup 6 aydan sonra ana para ödemesine başlanacak.

Nakit sıkıntısı çeken esnafın dört gözle beklediği bu haber oldukça sevindirici gibi görünmekte. Ancak çekeceğiniz kredi tutarı ve geri ödeme planlarınızı iyi yapmanızda fayda var. Krediyi kullanmadan önce borçlarınızı ve alacaklarınızı dengelemeniz, nefes kredisini düzenli bir şekilde geri ödemeniz açısından son derece faydalı olacaktır. Düzenli ve zamanında yapılan kredi ödemelerinin, şirket ve şahsi kredi puanınızı yüksek tutacak ve bir sonraki kredilerden daha kolay yararlanmanızı sağlayacaktır.

 

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 593 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !