İş Danışmanlığı Yaparak Para Kazanma

İş danışmanlığı yaparak para kazanma
İş danışmanlığı yaparak para kazanma

Son dönemin yeni iş fikirlerinden olan İş danışmanlığı yaparak para kazanma için birkaç adımda nasıl iş danışmanı olunur, nereden başlamalıyım, ne kadar kazanırım hepsi bu yazıda.

İş danışmanlığı diğer bir tabirle meslek danışmanlığı; işverenlere bulacağı kişiyi, iş arayanlara ise bulması gereken işler hakkında bilgilendirmeler yapan kişidir.

Bu hizmetler dahilinde öğrencilerin meslek seçmesine iş arayan bireyin kabiliyet ve yeteneklerine göre iş bulmak en temel görevidir. Bunların yanı sıra hangi alana ne kadar personel gerektiği, hangi alanda iş gücü fazlalığının olduğunu saptamakla da yükümlüdür.

İş Ve Meslek Danışması Olma Şartları

İş ve meslek danışmanı aslında iki şekilde olunabilir. Bunlardan birincisi kurumlar tarafından bünyesindeki memurlara yapılan duyuruyla başvuracaklar arasından en kıdemlisi seçilerek alınmadır.

İkincisi ise personel alım ilanına yapılacak başvuruyla olup lisans mezunu adaylar arasından en yüksek KPSS P3 puanına sahip olanın alınmasıdır. İş ve mesleki danışmanlık sertifika programlarıyla başvuru şansınızı artırabilirsiniz.

İş Danışmanı Maaşları / İş Danışmanları Ne Kadar Kazanır

Başvuran adayların en çok merak ettiği soru ise ” iş danışmanlığı yaparak para kazanma nasıl olmaktadır ?”sorusudur. Şunu söylemeliyiz ki iş ve meslek danışmanlığında göreve yeni başlayan bir memurun net maaşı 3100-3200 aralığında bir rakamdır. Meslekte kalma yılınıza göre bu fiyat artacaktır.

İş Danışmanlığı Başvuru Ve İstenilen Şartlar Nelerdir

İş ve meslek danışmanlığı için kişisel olarak bazı şartları taşımak gereklidir bunlar: özveri, empati yeteneği, duygusallık, sabır girişkenlik gibi niteliklerdir.

Muhatap olunacak kişiler işsiz bir kitle olduğundan alanında uzmanlık gerektirir. Başvuru sürecine gelirsek iş danışmanlığı yaparak para kazanma aslında son zamanlarda insanların merak ettiği konular arasındadır.

İş danışmanlığı yaparak para kazanma için birkaç adımda nasıl iş danışmanı olunur konusuna gelecek olursak ilk olarak KPSSP3 puanı elde edilmelidir.

Burada alınacak puan ne kadar yüksek olursa kişi için o kadar avantajlı olacaktır. Daha sonra sertifikası alınır bunun öncesinde ücreti yatırılır. Bu sertifika eğitiminden sonra yapılacak olan yazılı sınavdan en az 70, sözlü sınavdan ise yapılacak olan sunum sonrası, kişinin başarısına göre değerlendirme yapılır.

Başarılı olduğu takdirde sertifika almaya hak kazanır. Alım ve atamaların olacağı zaman bu kriterleri sağlayan adaylar en yüksek puandan başlayarak alınır.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 592 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !