E- Kitap Yazarak Para Kazanmak

E- Kitap Yazarak Para Kazanmak
E- Kitap Yazarak Para Kazanmak

E-kitap yazarak para kazanmak konusuna değinmeden önce e-kitap nasıl yazılır konusuna değinmek gerekmektedir. E-kitabınız yayınlanmaya başlayana kadar hangi aşamalardan geçeceğini teker teker belirtmek gerekmektedir.

Düşünce aşamasından, detaylara ve taslak yazıyı oluşturmasına kadar adım adım ilerlemek gerekmektedir. E-kitabınızı oluştururken ilk önce konu araştırması yapıp bir olay örgüsü hazırlamak gerekmektedir.

Aynı zamanda piyasaya sürdüğünüz bu e-kitabın tutması ve çok satanlar kategorilerde yer almasını istiyorsanız hedef kitlenizi belirlemeniz ve buna uygun yazmanız gerekmektedir.

Yazınız fikir aşamasından çıkıp detaylara dökülmeye başladığı an asıl özgünlüğünü öne çıkaracaktır. Farklı ve ilgi çekici olup ses getirmesini istiyorsanız mutlaka yerleştireceğiniz detayları güçlü bir anlatımla yapmanız gerekmektedir.

Detaylar belirlendikten sonra kitabınızın ilk taslağını oluşturabilirsiniz. Etkileşimi daha açık ve yüksek gelirler elde etmek istiyorsanız yazınız çocuk kategorisine hitap etmemesi gerekmektedir.

Kitaplara ilgi duyan ve kitap yazmayı sevenler için e- kitap yazarak para kazanmak muhteşem ek işlerden bir tanesidir. Severek yapan insanlar için aslında bu iş bile değil yeteneklerini konuşturduğu bir platforma dönüşmektedir.

Kitap yazarak güzel paralar kazanılabilmektedir. Kitabın içeriği ve kitapta yer alan konunun akıcılığına göre fiyat seçenekleri sunulabilmektedir. İnternet üzerinden yazdığınızın kitabı satışa sunabilir ve kazançlı birikimler yapabilirsiniz.

E- Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılıyor?

İlk olarak internet üzerinden kitabınızı yazacağınız ve kitabınızı satışa sunabileceğiniz platformları düzgün şekilde seçin. Çünkü sadece kitabı oluşturmak tek başına yetersizdir.

Mutlaka duyulması için iyi bir reklam yapılması gerekmektedir. E- kitap yazmak ve muhteşem bir kitap ortaya sunmak için güzel bir kapak ayarlamanız gerekmektedir.

İnsanlar okuyacakları kitapları ilk önce kapaklarına bakıp hoşuna gittiği anda da içeriğine yoğunlaşıp alıp almama aşamasına geçmektedirler. Bu içerik için bazı siteler mevcuttur. Bu sitelere üye olunarak kendi yazdığınız kitabı satışa sunmak mümkündür.

E- Kitap Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Kitap yazarak yüksek paralar kazanmayı hedefliyorsanız öncelikle muhteşem kitaplar ortaya çıkarmak gerekir. Bu yüzden e-kitap ile para kazanma işlemini gerçekleştirirken bazı hususlara daha dikkat etmelisiniz.

Bu hususlardan biri seçeceğiniz kitabın türüdür. Kitaplar türüne bağlı olarak ücretlendirilmektedir. Bu ücretlendirmeler 10 TL veya 90 TL gibi fiyatlar arasında olabilmektedir. Uzun ve gereksiz yazılardan kaçınmak gerekir. Kısa ve öz kitapların içeriği bazen daha etkileyici olabilmektedir.

Burada devreye giren önemli noktada kitabın olay örgüsünün sağlam olmasıdır. Aynı zamanda kitabınızı piyasaya sürmeden önce feedback almanızın da faydaları olacaktır. Tasarımında, içeriğinde, fontlarında neler kullanıldığına bakmak, düzeltilmesi gereken yerleri not almak ve sonrasında buna göre revize etmek gerekmektedir.

E- Kitap Yazmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Bu işe adım atmak isteyenlerin bazı yapması gereken veya bilmesi gerekenler vardır.

Şunlar yapılmalı ve bilinmelidir:

  • Kitap fiyatları belirlenmelidir.
  • Kitap yazarken kitabı doğru formatlamak gerekir. Kitabı uygun formata getirmek için çeşitli uygulamalar vardır ve bunların bir kısmı da ücretsiz bir şekilde kullanıma açık durumdadır.
  • Kitaba etkileyici bir kapak ve başlık seçilmelidir.
  • Ürünün açıklaması kapsamlı olmalıdır.
  • Kitap satılacak siteler iyi bilinmelidir.
  • Bazı sitelerden veya platformlardan kitabın reklamı yapılmalıdır.
  • İngilizce kitaplar yüklemek her daim daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar.

Bu hususlar bilindiği ve yapıldığı taktirde evde oturarak kârlı kazançlar elde etmek mümkündür.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 593 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !