Drop Shipping İle Para Kazanmak Mümkünmü

Drop Shipping İle Para Kazanmak Mümkünmü
Drop Shipping İle Para Kazanmak Mümkünmü

E-Ticaret yapmak istiyor ancak gerekli sermayeniz yoksa drop shipping ile para kazanmak tam size göre bir ticaret modelidir. Bu modelde siz sadece müşterileriniz ile iletişime geçer ve ürününüzü satarsınız. Geriye kalan her şeyi anlaştığınız firma yapar. İnstagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarında ya da e-ticaret sitelerinde bu ticaret modeliyle satış yaparak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Drop Shipping Modeli ile Ne Kadar Kazanılır?

Drop shipping ile para kazanmak istiyorsanız bunun için öncelikle bu iş modeli ile çalışan firmalar ile görüşmelisiniz. Bu tip firmaların bazıları bu model için sizden yıllık ücretler isteyebilmektedir. Ancak birçok firma bu iş modeline katılımınız için sizden ücret almaz. Bu ticaret modelinde ne kadar kazanacağınız çoğu zaman size kalmaktadır. Yani firmadan örneğin 30 TL’ye aldığınız bir ürünü müşteriye 40 TL’ye satabileceğiniz gibi daha yüksek fiyatlara da satabilirsiniz. Firmalar sizin elde edeceğiniz kâr oranına karışmamaktadır.

Drop Shipping İle Para Kazanma Modelinde Çalışma Stili

Bu modelde çalışmak normal ticaret modellerine göre daha basittir. Drop shipping ile para kazanmak stilinde birçok şey birlikte çalışacağınız firmaya aittir.

Firma sizin yerinize:

  • Ürünleri hazırlar ve paketler,
  • Kargolamasını yapar,
  • Müşteriden ücreti alıp sizin hesabınıza yatırır.

Yani bu modelde sizin yapmanız gereken tek şey müşteri bulup firmanın ürünlerini satmaktır. Geriye kalan her şeyi firma yapmaktadır.

Drop Shipping Modelinde İade Kargolar

İş modelinde birçok firma iade ürünlerin kargo ücreti ve kapıda ödeme ücreti gibi giderleri sizden kesmektedir. Bu nedenle bu gibi şeylerle karşılaşmamak için müşterilerinizle iyi ilişkiler kurmalı ve siparişlerinizin kargo süreçlerini takip ederek müşteriyi bilgilendirmeli, müşterinin siparişini teslim almasını sağlamalısınız. Bu şekilde çalıştığınızda drop shipping modelinde düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 593 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !