Blog Yazarak Para Kazanmak Ayda 10000 TL Mümkünmü ?

Blog Yazarak Para Kazanmak Ayda 10000 TL Mümkünmü
Blog Yazarak Para Kazanmak Ayda 10000 TL Mümkünmü

Blog yazarak para kazanmak üstelik ayda 10000 TL kazanmak mümkünmü ? Elbette mümkün. Hatta bloklarından yüzbinlerce türk lirası kazanan blokçularda var. Ancak blog yazarak para kazanmak zaman ve sabır işi.

Bıkmadan usanmadan her gün bloğunuzu güncel tutmalı ve okuyucuyu doyuracak içerikler üretmelisiniz. Yazı yazmayı seven ve az çok yazarlık deneyimi olan kişiler kendi bloglarını açarak para kazanmayı deneyebilir. Bu iş emek ve zaman ister ama iyi ve sürekli gelirler sağlayabilirsiniz.

Blog Yazarak Para Kazanmak İçin Ne Yapmalı?

Kalemiyle para kazanmak isteyenler için blog yazarak para kazanmak iyi bir alternatif olabilir. bunun için en baştan iyi bir planlama yapmak gerekecektir. Daha işin başında klasik blog sitelerini bir yana bırakıp domain satın almak tercih edilmelidir. Bu tip harcamalar birer yatırım olarak görülmeli ve önemli kalemlerdeki masraflardan kaçınılmamalıdır.

Blog Yazarak Para Kazan

İyi bir bloğun hazırlanması düzenli ve sürekli içerik eklemekle mümkündür. Elbette içeriklerin kaliteli ve ilgi çekici olması da çok önemlidir. Blog sahibinin yüksek tıklanma sayısı alacak içerikler hazırlaması, görselliğe önem vermesi de gerekecektir.

Sebatla içerik eklemeye devam edilir, SEO çalışmaları yapılırsa bir yıl gibi bir süreden sonra iyi reklam gelirleri elde edilebilir. Aslında reklam gelirleri ilk birkaç ay içinde başlar ancak dişe dokunur seviyelere çıkması daha uzun sürebilir.

Eğer yabancı dil biliniyorsa dünya genelindeki insanlara ulaşabilmek için mesela İngilizce içerikler hazırlanabilir. Hem Türkçe hem de İngilizce yazılar birlikte de kullanılabilir.

Özgün İçeriğin Önemi

İnternet dünyasında zaten var olan yazıların birkaç değişiklikle bloglara eklenmesinin fazla bir anlamı olmayacaktır. Çünkü Google bu tip alıntıları kolayca tespit eder. Google’ın çalıntı yazı olduğunu tespit etmesi demek bloğa ceza vermesi, reklamları kesmesi demektir.

Samimi ve özgün yazılar er ya da geç kendisine okuyucu bulacak ve ilgi çekecektir. Google’ın da desteğiyle reklam gelirleri de zaman geçtikçe artacaktır. Planlı ve disiplinli bir çalışmanın şart olduğunu tekrar ifade edelim. Belli bir ivme yakalandıktan sonra işler kolaylaşacak, kazanç da artacaktır.

İnternetten Para Kazanmak Üstelik Ayda En Az 5000 TL

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 593 aboneye katılın

İlk yorum yapan olun

Yorum, Görüş ve Önerileriniz Tüm Okuyucular ve Bizim İçin Çok Önemli !